Logo

HomeNovinkyNáš typFotogalerieKontaktujte nás

Destinace
Informace
» Home » Zájezdy » Sny o Mexiku

Sny o Mexiku

1. den, Praha – Mexiko City Přílet na letiště u Méxicu City. Uvítání a transfer do hotelu. Volný program. Ubytování.

2. den, Mexiko City – Teotihuacan – Mexiko City Po snídani návštěva pyramidy Teotihuacan, seznámení s pohádkovými archeologickými stavbami. Poté oběd v typické místní restauraci, po obědě návrat do Mexiko City se zastávkou u baziliky Panny Marie v Guadalupe. Po příjezdu do hotelu volný program.
 
3. den, Mexiko City Po snídani návštěva historického centra města, které bylo v roce 1987 zařazeno na světový seznam památek UNESCO. Prohlídka hlavního náměstí Zocalo, katedrály, vládního paláce s nástěnnými malbami Diega Rivery, na kterých je zachyceno 5 století mexické historie. Panoramatický pohled na překrásné budovy jako Národní umělecké muzeum, pošta a centrální park Alameda, kde se nachází Palác umění. Prohlídka pokračuje směrem ke třídě Reforma a parku Chapultepec. Návštěva Antropologického muzea, které je jedním z nejvýznamnějších na světě. Návrat do hotelu, volný program.
 
4.den, Mexiko City – Puebla – Oaxaca Brzy ráno po snídani odjezd do města Puebla, po cestě prohlídka kostela Santa Maria Tonantzintla, který byl postaven místními indiány. Ve městě Puebla návštěva kaple Capilla del Rosario a náměstí Plaza Mayor. Oběd v místní typické restauraci. Odjezd do Oaxaca. Příjezd a ubytování.
 
5. den, Oaxaca – Monte Alban – Mitla – Tule – Oaxaca Po snídani odjezd směrem Monte Alban – archeologická oblast, kde se nachází pozůstatky kultur Olmeca, Mixteca a Zapoteca, prohlídka velkého náměstí „Gran Plaza“, observatoře, náhrobku číslo 7 a sousoší tanečníků. Návštěva důležitého archeologického centra Mitla s překrásnou výzdobou založenou na řecké symbolice. Po cestě zastávka u stromu Tule, který je jedním z nejobjemnějších stromů na světě. Návrat do Oaxaca. Prohlídka tohoto krásného koloniálního města, včetně katedrály, kostela Santo Domingo a muzea Museo de Oro. Ubytování a volný program.
 
6. den, Oaxaca – Caňon del Sumidero – San Cristobal V brzkých ranních hodinách po snídani odjezd směrem Tuxtla Gutierrez, hlavního města státu Chiapas. Během cesty pozorování krás zdejší přírody. Příjezd do přístavu a plavba lodí v okolí kaňonu Sumidero s nejvyšším bodem 1000 m, event. návštěva Ecoparku Sumidero s možností plavání či jen procházky. Oběd. Po obědě návrat do přístavu a odjezd do města San Cristobal de las Casas se zastávkou v městečku Chiapa de Corzo. Příjezd do San Cristobal a ubytování. Poté volný program.
 
7. den, San Cristobal – Indiánská městečka – San Cristobal Snídaně. Návštěva San Juan Chamula a Zinacantan, typická indiánská městečka, kde lidé zachovávají staré tradice a také věří v jejich sociální konstrukce. V jednom katolickém kostele lze vzhlédnout jejich tradiční rituály. Odpoledne návrat do San Cristobal, prohlídka tohoto krásného města: tržiště, katedrála, kostel Santa Dominga a také muzeum Jade, kde je replika hrobu krále Pakala. Ubytování a volný program.
 
8. den, San Cristobal de las Casas – Agua Azul – Palenque Po snídani odjezd směrem k vodopádúm Agua Azul s obdivuhodnou tyrkysovou barvou vody. Možnost koupání. Krátká zastávka u Misol-Ha, dalšího nádherného vodopádu. Odjezd do Palanque. Ubytování. Večeře a volný program.
 
9. den, Palenque – Campeche Po snídani návštěva archeologického parku uprostřed pralesa, jednoho z nejdůležitějších ve Světě May. Uvnitř pyramidy de las Inscripciones byl nalezen úžasně vyřezaný hrob a sarkofág krále Pakala. Chrám Slunce, pyramida Kříže a Palác. Poté odjezd směrem do města Campeche. Po příjezdu ubytování, večeře a volný program.
 
10. den, Campeche – Uxmal – Mérida Po snídani odjezd do archeologického parku Uxmal s návštěvou chrámového komplexu – prohlídka pyramidy s Chrámem del Adivino – jedné z největších a nejpůsobivějších mayských pyramid, čtvercového náměstí jeptišek – obřadního komplexu, sídla guvernéra – vyhlášeného nejhezčím v mayském světě a hřiště na místní míčovou hru. Oběd a odjezd do města Mérida – Bílé Město, panoramatická prohlídka třídy Montejo, monumentu Mateřské země, hlavního náměstí, katedrály a vládního paláce. Ubytování a volný program.
 
11. den, Mérida – Chichen Itza – Cancún Po snídani odjezd do Chichen Itza, jednoho z nejdůležitějších a nejúžasnějších míst Mayů v Mexiku. V tomto městě najdete pokročilou archeo-astronomickou vědomost. Navštívíte pyramidu Kukulcan, hřiště na místní míčovou hru, chrám Skull, chrám Jaguárů, observatoř, náměstí Tisíce sloupů, posvátnou studnu (cenote). Oběd. Po oběděodjezd do Cancúnu. Ubytování a volný program.
 
12. den, Cancún. Snídaně, volný program.
 
13. den, Cancún – Mexiko City – Evropa Po snídani transfer na letiště do Cancúnu a odlet do Mexika City. Přípoj do Evropy.
 
14. den, Evropa – Praha

 

Fotogalerie

Sny o Mexiku Sny o Mexiku Sny o Mexiku Sny o Mexiku
Sny o Mexiku Sny o Mexiku Sny o Mexiku Sny o Mexiku